Vishay/Sprague 593D336X9010C2TE3
593D336X9010C2TE3 picture photo
Mfg. Part Number
593D336X9010C2TE3
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 33UF 10V 10% 2312
Datasheet Download
593D336X9010C2TE3.pdf
Availability of 593D336X9010C2TE3
QUANTITY
593D336X9010C2TE3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 593D336X9010C2TE3
Internal Part NumberEIS-593D336X9010C2TE3
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Molded Tantalum Surface Mount Capacitors
PCN Design/SpecificationAdding of Halogen Free Id 23/Dec/2014
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 593D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)300 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2312 (6032 Metric)
Size / Dimension0.236" L x 0.126" W (6.00mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)593D336X9010C2TE3
Related Links593D336X, 593D336X9010C2TE3 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
593D336X9010C2TE3 Details Description
Related parts for 593D336X9010C2TE3
IC CONTRLR HOTSWAP NEG 48V 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 120KOHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS VERT SMD TIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 5.11K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER +/-12VOUT 2W datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 155VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
RIVET SNAP 0.350" NYLON BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 0.100 SMD datasheet.pdf
RES SMD 350 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE TIE 50LB. 7.95" datasheet.pdf