Vishay/Sprague 594D226X9025C2T
594D226X9025C2T picture photo
Mfg. Part Number
594D226X9025C2T
Brief Description
CAP TANT 22UF 25V 10% 2812
Datasheet Download
594D226X9025C2T.pdf
Availability of 594D226X9025C2T
QUANTITY
594D226X9025C2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D226X9025C2T
Internal Part NumberEIS-594D226X9025C2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2812 (7132 Metric)
Size / Dimension0.280" L x 0.126" W (7.10mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)0.110" (2.79mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeC
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D226X9025C2T
Related Links594D226, 594D226X9025C2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D226X9025C2T Details Description
Related parts for 594D226X9025C2T
ORING RUBBER FOR M/MB20 SERIES datasheet.pdf
RES SMD 267 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT CPC 37POS SZ23 REV datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 400MA 350 MOHM datasheet.pdf
IC LPDDR2 SDRAM 4GBIT WFBGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 5POS INLINE SCKT datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.1A 30V datasheet.pdf
OSC MEMS 19.2000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf