Vishay/Sprague 594D226X9035D2T
594D226X9035D2T picture photo
Mfg. Part Number
594D226X9035D2T
Manufacturer
Product Category
Tantalum Capacitors
Brief Description
CAP TANT 22UF 35V 10% 2917
Datasheet Download
594D226X9035D2T.pdf
Availability of 594D226X9035D2T
QUANTITY
594D226X9035D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 594D226X9035D2T
Internal Part NumberEIS-594D226X9035D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesConformal Coated Tantalum Capacitors
Standard Package500
Category Capacitors
FamilyTantalum Capacitors
SeriesTANTAMOUNT® 594D
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated35V
ESR (Equivalent Series Resistance)270 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
FeaturesGeneral Purpose
Lifetime @ Temp.-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)594D226X9035D2T
Related Links594D226, 594D226X9035D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
594D226X9035D2T Details Description
Related parts for 594D226X9035D2T
RES SMD 549 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES 6.34K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
POT 50K OHM 1W PLASTIC LINEAR datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
CONN SKT DDR4 288POS VERT datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
500 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 2.0A 125V SMD datasheet.pdf