Vishay/Sprague 595D127X0010D2T
595D127X0010D2T picture photo
Mfg. Part Number
595D127X0010D2T
Brief Description
CAP TANT 120UF 10V 20% 2917
Datasheet Download
595D127X0010D2T.pdf
Availability of 595D127X0010D2T
QUANTITY
595D127X0010D2T Order Process
Ship out your order
Specifications of 595D127X0010D2T
Internal Part NumberEIS-595D127X0010D2T
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Standard Package500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance120µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated10V
ESR (Equivalent Series Resistance)140 mOhm
TypeConformal Coated
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2917 (7343 Metric)
Size / Dimension0.295" L x 0.169" W (7.50mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max)0.122" (3.10mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeD
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)595D127X0010D2T
Related Links595D127, 595D127X0010D2T Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
595D127X0010D2T Details Description
Related parts for 595D127X0010D2T
SWITCH INTERRUPTER OPEN INV-OUT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 75W datasheet.pdf
IC POWER METERING-1 PHASE 24SSOP datasheet.pdf
INLET IEC320 C-14 SNAP SOLDR TAB datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PANEL MNT M23 datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
TV 6C 6#20 SKT RECP datasheet.pdf
15UF 25V 6.3X17.5 105C AXI datasheet.pdf