AVX Corporation 5AK220JOBAL
5AK220JOBAL picture photo
Mfg. Part Number
5AK220JOBAL
Brief Description
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL
Datasheet Download
5AK220JOBAL.pdf
Availability of 5AK220JOBAL
QUANTITY
5AK220JOBAL Order Process
Ship out your order
Specifications of 5AK220JOBAL
Internal Part NumberEIS-5AK220JOBAL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
Features-
Lead StyleFormed Leads - Kinked
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5AK220JOBAL
Related Links5AK22, 5AK220JOBAL Datasheet, AVX Corporation Distributor
5AK220JOBAL Details Description
Related parts for 5AK220JOBAL
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM TIN PLT BRAID datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS 64.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 162K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION DPST 0.6A datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 512KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
FIXED IND 9.9NH 1.4A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
FIXED IND 1.5MH 140MA 22 OHM TH datasheet.pdf