AVX Corporation 5NR331KABCI
5NR331KABCI picture photo
Mfg. Part Number
5NR331KABCI
Brief Description
CAP CER 330PF 1KV Y5V RADIAL
Datasheet Download
5NR331KABCI.pdf
Availability of 5NR331KABCI
QUANTITY
5NR331KABCI Order Process
Ship out your order
Specifications of 5NR331KABCI
Internal Part NumberEIS-5NR331KABCI
Series-
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance330pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientY5V (F)
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-30°C ~ 125°C
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension0.197" Dia (5.00mm)
Height - Seated (Max)0.157" (4.00mm)
Thickness (Max)-
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5NR331KABCI
Related Links5NR33, 5NR331KABCI Datasheet, AVX Corporation Distributor
5NR331KABCI Details Description
Related parts for 5NR331KABCI
ASSEMBLY 6 POSITION 4 CONTACT datasheet.pdf
RES SMD 200 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 19POS 5.08MM datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 7POS 5.08MM datasheet.pdf
MULTI DECK ROTARY SWITCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 3POS PNL MNT PIN datasheet.pdf
500 TB RIS CLA SOLID datasheet.pdf
HDM EAPR110F155FK datasheet.pdf
AMPOWER,400MCM,9/16,BENT 90 datasheet.pdf
IND INCAND GREEN 6V 6" WIRE datasheet.pdf