Alt 5SGXEA3K3F40I3L
5SGXEA3K3F40I3L picture photo
Mfg. Part Number
5SGXEA3K3F40I3L
Brief Description
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA
Datasheet Download
5SGXEA3K3F40I3L.pdf
Availability of 5SGXEA3K3F40I3L
QUANTITY
5SGXEA3K3F40I3L Order Process
Ship out your order
Specifications of 5SGXEA3K3F40I3L
Internal Part NumberEIS-5SGXEA3K3F40I3L
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS Compliant
SeriesStratix® V GX
Number of LABs/CLBs128300
Number of Logic Elements/Cells340000
Total RAM Bits23704576
Number of I/O696
Number of Gates-
Voltage - Supply0.82 V ~ 0.88 V
Mounting TypeSurface Mount
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Package / Case1517-BBGA, FCBGA
Supplier Device Package1517-FBGA (40x40)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)5SGXEA3K3F40I3L
Related Links5SGXEA3, 5SGXEA3K3F40I3L Datasheet, Alt Distributor
5SGXEA3K3F40I3L Details Description
Related parts for 5SGXEA3K3F40I3L
CONN HEADER 4POS TIN UNIV-MATE datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 30V 500MA SOD123 datasheet.pdf
Connector Receptacle 35 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 1.69 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M8 NYLON 82MM datasheet.pdf
RES 240 OHM 0.6W 1% RADIAL datasheet.pdf
POT 200 OHM 12.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
SPRING datasheet.pdf
1000UF 10V 10X21 85C AXI datasheet.pdf
10UF 50V 6.35X12.7 85C AXI datasheet.pdf