Vishay/Sprague 600D475F150KD5
600D475F150KD5 picture photo
Mfg. Part Number
600D475F150KD5
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
4.7UF 150V 7.14X23.81 AXI
Datasheet Download
600D475F150KD5.pdf
Availability of 600D475F150KD5
QUANTITY
600D475F150KD5 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D475F150KD5
Internal Part NumberEIS-600D475F150KD5
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package90
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D475F150KD5
Related Links600D475, 600D475F150KD5 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D475F150KD5 Details Description
Related parts for 600D475F150KD5
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 28POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROCESS 100-240V datasheet.pdf
TVS DIODE 60VWM 97VC P600 datasheet.pdf
CAP CER 2.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
ALUMINUM BODY PADLOCK LONG RED datasheet.pdf
1000 TB SPR CLA WL 1WIRE datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG WF datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF VER datasheet.pdf
CAP TANT POLY 22UF 20% 20V 1411 datasheet.pdf