Vishay/Sprague 600D476F100DL4
600D476F100DL4 picture photo
Mfg. Part Number
600D476F100DL4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
47UF 100V 9.53X55.56 AXI
Datasheet Download
600D476F100DL4.pdf
Availability of 600D476F100DL4
QUANTITY
600D476F100DL4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D476F100DL4
Internal Part NumberEIS-600D476F100DL4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D476F100DL4
Related Links600D476, 600D476F100DL4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D476F100DL4 Details Description
Related parts for 600D476F100DL4
JUMPER-H9991TR/A3047B/X 3" datasheet.pdf
IC FILTR 7TH ORDER 650KHZ 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 22.6K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HEADR 34POS DUAL R/A GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 65MA 11.8 OHM datasheet.pdf
CONN SOCKET IDC 20POS .1X.1 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
FUSE CERM 315MA 500VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
TERM BLOCK 32A 500V 6.35MM 8POS datasheet.pdf