Vishay/Sprague 600D605F200DD4
600D605F200DD4 picture photo
Mfg. Part Number
600D605F200DD4
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
6UF 200V 9.53X23.81 AXI
Datasheet Download
600D605F200DD4.pdf
Availability of 600D605F200DD4
QUANTITY
600D605F200DD4 Order Process
Ship out your order
Specifications of 600D605F200DD4
Internal Part NumberEIS-600D605F200DD4
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package85
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600D605F200DD4
Related Links600D605, 600D605F200DD4 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
600D605F200DD4 Details Description
Related parts for 600D605F200DD4
IC 8051 MCU 32K FLASH 64TQFP datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORX T9 datasheet.pdf
RES 5.23K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 806K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
MONOCRIMP SUBMIN COAX-FE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100" datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 8A TO-220AC datasheet.pdf