American Technical Ceramics 600L1R5AW200T
600L1R5AW200T picture photo
Mfg. Part Number
600L1R5AW200T
Brief Description
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0402
Datasheet Download
600L1R5AW200T.pdf
Availability of 600L1R5AW200T
QUANTITY
600L1R5AW200T Order Process
Ship out your order
Specifications of 600L1R5AW200T
Internal Part NumberEIS-600L1R5AW200T
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1.5pF
Tolerance±0.05pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Size / Dimension0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)600L1R5AW200T
Related Links600L1R, 600L1R5AW200T Datasheet, American Technical Ceramics Distributor
600L1R5AW200T Details Description
Related parts for 600L1R5AW200T
IC POE 802.3AF CONTROLLER 8-SOIC datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 32KB FLASH 100TQFP datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 1' 1MM 9POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 75W datasheet.pdf
RES 600 OHM 3/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
AML51 BUTTON FOR SWES/INDICATORS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2.5 NYLON 90MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 39A 7 MOHM TH datasheet.pdf
EMI FILTER 5000PF PI TYPE datasheet.pdf