Conec 602W2CSXX55S40X
602W2CSXX55S40X picture photo
Mfg. Part Number
602W2CSXX55S40X
Manufacturer
Product Category
D-Sub Connectors
Brief Description
2W2C F WATER RES R/A 15A
Datasheet Download
602W2CSXX55S40X.pdf
Availability of 602W2CSXX55S40X
QUANTITY
602W2CSXX55S40X Order Process
Ship out your order
Specifications of 602W2CSXX55S40X
Internal Part NumberEIS-602W2CSXX55S40X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package25
Category Connectors, Interconnects
FamilyD-Sub Connectors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)602W2CSXX55S40X
Related Links602W2CS, 602W2CSXX55S40X Datasheet, Conec Distributor
602W2CSXX55S40X Details Description
Related parts for 602W2CSXX55S40X
TRANS NPN DARL 80V 2A SOT-223 datasheet.pdf
CONN HOUSING RECEPT 104POS BLACK datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
TVS DIODE 130VWM 209VC AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 34 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
TVS DIODE 33VWM 53.3VC DO214AC datasheet.pdf
CAP CER 0.90PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf