Vishay/Sprague 604D131F060GJ7
604D131F060GJ7 picture photo
Mfg. Part Number
604D131F060GJ7
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
130UF 60V 19.05X41.3 AXI
Datasheet Download
604D131F060GJ7.pdf
Availability of 604D131F060GJ7
QUANTITY
604D131F060GJ7 Order Process
Ship out your order
Specifications of 604D131F060GJ7
Internal Part NumberEIS-604D131F060GJ7
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package18
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604D131F060GJ7
Related Links604D131, 604D131F060GJ7 Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
604D131F060GJ7 Details Description
Related parts for 604D131F060GJ7
TRANS PNP 200V 1A TO-39 datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25.4MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 3.9 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 30POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG 35POS STRGHT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 400VDC 0.068UF RADIAL datasheet.pdf