E-Z-Hook 604XHL-36RED
604XHL-36RED picture photo
Mfg. Part Number
604XHL-36RED
Manufacturer
Product Category
Test Leads - Jumper, Specialty
Brief Description
JUMPER XHL MACRO HOOK RED 36"
Datasheet Download
604XHL-36RED.pdf
Availability of 604XHL-36RED
QUANTITY
604XHL-36RED Order Process
Ship out your order
Specifications of 604XHL-36RED
Internal Part NumberEIS-604XHL-36RED
Lead Free Status / RoHS StatusVendor undefined / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Test and Measurement
FamilyTest Leads - Jumper, Specialty
SeriesE-Z-MACRO-HOOK™ XHL
ConfigurationGrabber, Hook to Grabber, Hook
1st ConnectorMacro Hook
2nd ConnectorMacro Hook
Cable Length36.0" (914.40mm)
Contents1 Lead, Red
Material - InsulationPoly-Vinyl Chloride (PVC)
Wire Gauge18 AWG
Voltage - Rated5000VDC (5kV)
Current Rating4A
Temperature Range221°F (105°C)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)604XHL-36RED
Related Links604XHL, 604XHL-36RED Datasheet, E-Z-Hook Distributor
604XHL-36RED Details Description
Related parts for 604XHL-36RED
DIODE ZENER 8.2V 3W DO41 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 65A TDSON-8 datasheet.pdf
OSC SO 106.25MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 61.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CRIMP HAND TOOL datasheet.pdf
CONN HEADER VERT 40POS TIN datasheet.pdf
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf