Integrated Device Technology (IDT) 6116LA25SOGI
6116LA25SOGI picture photo
Mfg. Part Number
6116LA25SOGI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 25NS 24SOIC
Datasheet Download
6116LA25SOGI.pdf
Availability of 6116LA25SOGI
QUANTITY
6116LA25SOGI Order Process
Ship out your order
Specifications of 6116LA25SOGI
Internal Part NumberEIS-6116LA25SOGI
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package310
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case24-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Supplier Device Package24-SOIC
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)6116LA25SOGI
Related Links6116LA, 6116LA25SOGI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
6116LA25SOGI Details Description
Related parts for 6116LA25SOGI
KIT CAP CERAMIC NP0 1206 SMD datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P6C R/A UNSHLD datasheet.pdf
CONN HEADER 5POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
CAP CER 22PF 5KV NP0 3640 datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 350MA SC89-3 datasheet.pdf
CABLE PREP TEMP - FIBER OPTICS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 128POS PIN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 2.5MM datasheet.pdf
SENSOR HAND TYPE 20MM 1912MM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 4W datasheet.pdf
CAP ALUM 3900UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf