Omron Automation & Safety 61F-GPN-V50 AC100
61F-GPN-V50 AC100 picture photo
Mfg. Part Number
61F-GPN-V50 AC100
Brief Description
CNTRL LIQ LEV 100VAC SOCKETABLE
Datasheet Download
61F-GPN-V50 AC100.pdf
Availability of 61F-GPN-V50 AC100
QUANTITY
61F-GPN-V50 AC100 Order Process
Ship out your order
Specifications of 61F-GPN-V50 AC100
Internal Part NumberEIS-61F-GPN-V50 AC100
FamilyControllers - Liquid, Level
Series61F
TypeLeak Detection
Voltage - Supply100VAC
Sensitivity0 ~ 50kOhm
FeaturesAdjustable Sensitivity
Cable Length-
Output TypeRelay
Contact FormSPDT (2 Form C)
Contact Rating @ Voltage3A @ 250VAC
Mounting TypeSocketable
Termination StylePlug In, 11 Pin (Octal)
Operating Temperature-10°C ~ 50°C
Fluid Type-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)61F-GPN-V50 AC100
Related Links61F-GPN-, 61F-GPN-V50 AC100 Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
61F-GPN-V50 AC100 Details Description
Related parts for 61F-GPN-V50 AC100
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC SW CONTINUE TIME BIPO 3SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle 46 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf