Grayhill, Inc. 62S11-N4-025CH
62S11-N4-025CH picture photo
Mfg. Part Number
62S11-N4-025CH
Datasheet Download
62S11-N4-025CH.pdf
Availability of 62S11-N4-025CH
QUANTITY
62S11-N4-025CH Order Process
Ship out your order
Specifications of 62S11-N4-025CH
Internal Part NumberEIS-62S11-N4-025CH
Pulses per Revolution32
Voltage - Supply5V
Actuator Type1/4" Dia Flatted End
DetentNo
OrientationVertical
Termination StyleCable with Connector
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)62S11-N4-025CH
Related Links62S11-N, 62S11-N4-025CH Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
62S11-N4-025CH Details Description
Related parts for 62S11-N4-025CH
CAP CER 220PF 25V X7R 0805 datasheet.pdf
WRENCH COMBINATION 17MM 8.27" datasheet.pdf
LED CBI BI-LEVEL T/H datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 11POS 90DEG 5MM datasheet.pdf
RES 3.48K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 2.8K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf