3M 63.5MM-41.91MM-25-8810
63.5MM-41.91MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
63.5MM-41.91MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
63.5MM X 41.91MM 1=25/PK
Datasheet Download
63.5MM-41.91MM-25-8810.pdf
Availability of 63.5MM-41.91MM-25-8810
QUANTITY
63.5MM-41.91MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 63.5MM-41.91MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-63.5MM-41.91MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeRectangle
Outline41.91mm x 63.50mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)63.5MM-41.91MM-25-8810
Related Links63.5MM-41.9, 63.5MM-41.91MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor