FFF 66226-021LF
66226-021LF picture photo
Mfg. Part Number
66226-021LF
Brief Description
CONN FFC HEADER 21POS 2.54MM
Datasheet Download
66226-021LF.pdf
Availability of 66226-021LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
66226-021LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 66226-021LF
Internal Part NumberEIS-66226-021LF
Standard Package50
Connector/Contact TypeHeader
Number of Positions21
Pitch0.100" (2.54mm)
TerminationIDC
FFC, FCB Thickness0.33mm
Features-
Voltage Rating500V
Operating Temperature-65°C ~ 105°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating2A
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)66226-021LF
Related Links66226, 66226-021LF Datasheet, FFF Distributor
66226-021LF Details Description
Related parts for 66226-021LF
IC DETECTOR VOLT 3.0V CMOS 5VSOF datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 18-22 AWG 0.205" (5.21mm) Crimp datasheet.pdf
RES SMD 2.15K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 7.5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V 10% RADIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 2.5KV GEN PURP 20SSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 60W datasheet.pdf