FFF 67013-034LF
67013-034LF picture photo
Mfg. Part Number
67013-034LF
Brief Description
CONN FFC/FPC RCPT HSG 34POS 2.54
Datasheet Download
67013-034LF.pdf
Availability of 67013-034LF
QUANTITY
67013-034LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 67013-034LF
Internal Part NumberEIS-67013-034LF
Standard Package100
Number of Positions34
Number of Rows1
Pitch0.100" (2.54mm)
FFC, FCB Thickness0.31mm
Locking Feature-
Voltage Rating500V
Housing MaterialPolybutylene Terephthalate (PBT), Glass Filled
Features-
Operating Temperature-65°C ~ 125°C
Material Flammability RatingUL94 V-0
Current Rating3A
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)67013-034LF
Related Links67013, 67013-034LF Datasheet, FFF Distributor
67013-034LF Details Description
Related parts for 67013-034LF
TERM BLOCK HDR 21POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.8A DPAK datasheet.pdf
SCREWDRIVER TORXPLUS IP27 9.2" datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54VFBGA datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
RES 5.6K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 20A SPST datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf