Vishay/Sprague 672D127H100ET5J
672D127H100ET5J picture photo
Mfg. Part Number
672D127H100ET5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
120UF 100V 16.1X33.4 105C RAD
Datasheet Download
672D127H100ET5J.pdf
Availability of 672D127H100ET5J
QUANTITY
672D127H100ET5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D127H100ET5J
Internal Part NumberEIS-672D127H100ET5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package400
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D127H100ET5J
Related Links672D127, 672D127H100ET5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D127H100ET5J Details Description
Related parts for 672D127H100ET5J
IC VREF SHUNT 2.5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 3V 8SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 82K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 5% 50VDC 2416 datasheet.pdf
TRANS NPN 40V 1A TO-92 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 330K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 148.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
RES SMD 13.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf