Vishay/Sprague 672D477F012DM5D
672D477F012DM5D picture photo
Mfg. Part Number
672D477F012DM5D
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
470UF 12V 12.5X26.5 105C RAD
Datasheet Download
672D477F012DM5D.pdf
Availability of 672D477F012DM5D
QUANTITY
672D477F012DM5D Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D477F012DM5D
Internal Part NumberEIS-672D477F012DM5D
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package290
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D477F012DM5D
Related Links672D477, 672D477F012DM5D Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D477F012DM5D Details Description
Related parts for 672D477F012DM5D
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 5.08MM datasheet.pdf
RES SMD 10 OHM 5% 3W Z BEND datasheet.pdf
CONN HOUSING 4POS .100" DUAL datasheet.pdf
IC OPAMP GP 22MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SLIDE INDEX 24 POS PALM GRIP datasheet.pdf
DRT2 16 OUT MIL CONNECTOR NPN datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 25POS HL LOW P datasheet.pdf
CONN PLUG 54POS INLINE PIN datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.3V 1W MELF datasheet.pdf