Vishay/Sprague 672D686F060DM5J
672D686F060DM5J picture photo
Mfg. Part Number
672D686F060DM5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
68UF 60V 12.5X26.5 105C RAD
Datasheet Download
672D686F060DM5J.pdf
Availability of 672D686F060DM5J
QUANTITY
672D686F060DM5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D686F060DM5J
Internal Part NumberEIS-672D686F060DM5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package245
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D686F060DM5J
Related Links672D686, 672D686F060DM5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D686F060DM5J Details Description
Related parts for 672D686F060DM5J
REFLECTOR ALIGNMENT FOR E3S-A datasheet.pdf
SENSOR 500PSIS 1/4 NPT 4-20MA datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
RES 1.6M OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 261 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 36K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR TSL2571 datasheet.pdf
40W DC/DC-CONV POWERLINE-PLUS datasheet.pdf
OSC XO 48.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 15POS SKT datasheet.pdf