Vishay/Sprague 672D686F060DM5J
672D686F060DM5J picture photo
Mfg. Part Number
672D686F060DM5J
Manufacturer
Product Category
Aluminum Capacitors
Brief Description
68UF 60V 12.5X26.5 105C RAD
Datasheet Download
672D686F060DM5J.pdf
Availability of 672D686F060DM5J
QUANTITY
672D686F060DM5J Order Process
Ship out your order
Specifications of 672D686F060DM5J
Internal Part NumberEIS-672D686F060DM5J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package245
Category Capacitors
FamilyAluminum Capacitors
Series*
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)672D686F060DM5J
Related Links672D686, 672D686F060DM5J Datasheet, Vishay/Sprague Distributor
672D686F060DM5J Details Description
Related parts for 672D686F060DM5J
TERM BLOCK PLUG 6POS 90DEG 3.5MM datasheet.pdf
SOCKET ADAPTER FOR CY25701 datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 250V X7R 0805 datasheet.pdf
IC LIN BUS BIDIRECT 8DFN datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ARRAY 1000PF 50V X7R 0504 datasheet.pdf
RES SMD 26.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf