FFF 68002-215HLF
68002-215HLF picture photo
Mfg. Part Number
68002-215HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
BERGSTIK II 0.100" SNGL ST
Datasheet Download
68002-215HLF.pdf
Availability of 68002-215HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68002-215HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68002-215HLF
Internal Part NumberEIS-68002-215HLF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package300
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions15
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness15µin (0.38µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68002-215HLF
Related Links68002-, 68002-215HLF Datasheet, FFF Distributor
68002-215HLF Details Description
Related parts for 68002-215HLF
CAP ALUM 3900UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 1.33K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 760VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
IC FPGA SOC 90K LUTS 676FBGA datasheet.pdf
33UF 50V 5X11MM 85C 3000H datasheet.pdf