FFF 68032-130HLF
68032-130HLF picture photo
Mfg. Part Number
68032-130HLF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
HEADER BERGSTIK
Datasheet Download
68032-130HLF.pdf
Availability of 68032-130HLF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68032-130HLF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68032-130HLF
Internal Part NumberEIS-68032-130HLF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLBergstik Header Series 09/Apr/2012
Standard Package200
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesBERGSTIK® II, MezzSelect™, Basics+
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Unshrouded
Number of Positions30
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows1
Row Spacing-
Contact Mating Length0.230" (5.84mm)
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening Type-
Features-
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ColorBlack
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68032-130HLF
Related Links68032-, 68032-130HLF Datasheet, FFF Distributor
68032-130HLF Details Description
Related parts for 68032-130HLF
CONN HEADER 8POS 3.96MM STR GOLD datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLOTTED OPT W/WIRE LEADS datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 3.3VIN 09VOUT datasheet.pdf
BEZEL OPEN PLASTIC BLACK 10/PACK datasheet.pdf
RES 226K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
POT 20 OHM THUMBWHEEL CERM ST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M3 NYLON 7.5MM datasheet.pdf
IC FIFO 512X9 SYNC 12NS 32-PLCC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 128POS JAM NUT PIN datasheet.pdf