FFF 68046-316LF
68046-316LF picture photo
Mfg. Part Number
68046-316LF
Brief Description
Connector Receptacle 32 Position 0.100" (2.54mm) Gold or Gold, GXT Surface Mount
Datasheet Download
68046-316LF.pdf
Availability of 68046-316LF
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
68046-316LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 68046-316LF
Internal Part NumberEIS-68046-316LF
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Video FileMezzselect Tool - Another Geek Moment
Featured ProductMezzSelect
PCN Design/SpecificationGold/GXT Plating 23/May/2007
Standard Package14
SeriesDUBOX™, MezzSelect™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeReceptacle
Contact TypeFemale Socket
Number of Positions32
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Contact FinishGold or Gold, GXT™
Contact Finish Thickness30µin (0.76µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)68046-316LF
Related Links68046, 68046-316LF Datasheet, FFF Distributor
68046-316LF Details Description
Related parts for 68046-316LF
CAP TANT 33UF 20V 10% 2917 datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 2:1 SC70-6 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 760MA 1.13 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TVS DIODE 98.8VWM SQMELF datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 16KB FLASH 48QFN datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf