FFF 69830-026LF
69830-026LF picture photo
Mfg. Part Number
69830-026LF
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
Brief Description
CONN 26POS .1X.1 IDC RIBBON PCB
Datasheet Download
69830-026LF.pdf
Availability of 69830-026LF
QUANTITY
69830-026LF Order Process
Ship out your order
Specifications of 69830-026LF
Internal Part NumberEIS-69830-026LF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package15
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Board In, Direct Wire to Board
SeriesQuickie™, Basics+
PackagingTube
Connector TypeRibbon Cable
Number of Positions26
Cable Pitch0.050" (1.27mm)
Board-Side Pitch0.100" (2.54mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.100" (2.54mm)
Mounting TypeThrough Hole
Cable TerminationIDC
Wire Gauge26-28 AWG, Stranded or Solid
FeaturesFeed Through
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness150µin (3.81µm)
ColorBlue
Number of Positions LoadedAll
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)69830-026LF
Related Links69830, 69830-026LF Datasheet, FFF Distributor
69830-026LF Details Description
Related parts for 69830-026LF
CONN HEADER .100 SINGL STR 27POS datasheet.pdf
RES SMD 47.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 5.08MM datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
LED 9MM YELLOW PMI 24V W GASKET datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
TXRX PHY 10/100 3.3V 32QFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33MH 26MA 250 OHM TH datasheet.pdf
IC FLASH 1GBIT datasheet.pdf
FUSE NX 65A 15.5KV W/IND datasheet.pdf