3M 7.62MM-7.62MM-25-8810
7.62MM-7.62MM-25-8810 picture photo
Mfg. Part Number
7.62MM-7.62MM-25-8810
Manufacturer
Product Category
Thermal - Pads, Sheets
Brief Description
7.62MM X 7.62MM 1=25/PK
Datasheet Download
7.62MM-7.62MM-25-8810.pdf
Availability of 7.62MM-7.62MM-25-8810
QUANTITY
7.62MM-7.62MM-25-8810 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7.62MM-7.62MM-25-8810
Internal Part NumberEIS-7.62MM-7.62MM-25-8810
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1
Category Fans, Thermal Management
FamilyThermal - Pads, Sheets
Series8810
UsageSheet
ShapeSquare
Outline7.62mm x 7.62mm
Thickness0.010" (0.254mm)
MaterialAcrylic
AdhesiveAdhesive - Both Sides
Backing, CarrierPolyester
ColorWhite
Thermal Resistivity0.90°C/W
Thermal Conductivity0.6 W/m-K
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7.62MM-7.62MM-25-8810
Related Links7.62MM-7.6, 7.62MM-7.62MM-25-8810 Datasheet, 3M Distributor
7.62MM-7.62MM-25-8810 Details Description
Related parts for 7.62MM-7.62MM-25-8810
RES 3K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH KEY RECT 2-POS DPDT datasheet.pdf
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC DVR HIGH/LOW SIDE 3A 8SOPWR datasheet.pdf
RELAY RF SPST 1.5A 24V datasheet.pdf
CABLE 5M CONNECTOR BOTH ENDS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
CABLE 8 POS FEMALE/WIRES 2M datasheet.pdf
CAP CER 1200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf