Integrated Device Technology (IDT) 70125S25J
70125S25J picture photo
Mfg. Part Number
70125S25J
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18KBIT 25NS 52PLCC
Datasheet Download
70125S25J.pdf
Availability of 70125S25J
QUANTITY
70125S25J Order Process
Ship out your order
Specifications of 70125S25J
Internal Part NumberEIS-70125S25J
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package24
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size18K (2K x 9)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case52-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package52-PLCC (19x19)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70125S25J
Related Links7012, 70125S25J Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70125S25J Details Description
Related parts for 70125S25J
CONN PLUG 9POS .093 datasheet.pdf
CONTACT BLOCK 110V ALT SPST-NO/C datasheet.pdf
RES SMD 243K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DSUB CRIMP CONTACT SOCK datasheet.pdf
IC ADC LP CONVERT 24BIT 10-MSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 8.192V SOT23 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM R-TAB T412 datasheet.pdf
TX-D RELAY2 FORM C 5V datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 6.3V X6S 0201 datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.5V/1.25V 10UMAX datasheet.pdf
CAP CER 11PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf