Grayhill, Inc. 70M-OAC15
70M-OAC15 picture photo
Mfg. Part Number
70M-OAC15
Manufacturer
Product Category
I/O Relay Modules - Output
Brief Description
OUTPUT MODULE AC MINI 9MA 15VDC
Datasheet Download
70M-OAC15.pdf
Availability of 70M-OAC15
QUANTITY
70M-OAC15 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70M-OAC15
Internal Part NumberEIS-70M-OAC15
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationCompliance Status by Product Type
Category Relays
FamilyI/O Relay Modules - Output
Series70
TypeAC
ColorBlack
StyleMini
Voltage - Input15VDC (10 ~ 18VDC)
Current - Input9mA
Voltage - Output24 ~ 140VAC (120VAC Nom)
Current - Output0.03 ~ 3A
Turn On Time8.33ms
Turn Off Time8.33ms
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70M-OAC15
Related Links70M-, 70M-OAC15 Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
70M-OAC15 Details Description
Related parts for 70M-OAC15
CAP CER 1500PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
IC CLK ZDB 14OUT 125MHZ 52TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC REG LDO 2.9V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
IC I/O EXPANDER I2C 8B 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 128LQFP datasheet.pdf
RES SMD 1.96KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC FLASH 8MBIT 55NS 48TSOP datasheet.pdf
HOOK KRIMPTITE (C-111-10) SPM datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X15MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MICRO 51C P 24" YEL JACKP NI datasheet.pdf