Stackpole Electronics Inc. RSMF12FBR332
RSMF12FBR332 picture photo
Mfg. Part Number
RSMF12FBR332
Brief Description
RES MO 1/2W 0.332 OHM 1% AXIAL
Datasheet Download
RSMF12FBR332.pdf
Availability of RSMF12FBR332
QUANTITY
RSMF12FBR332 Order Process
Ship out your order
Specifications of RSMF12FBR332
Internal Part NumberEIS-RSMF12FBR332
Standard Package200
SeriesRSMF
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionMetal Oxide Film
FeaturesFlame Proof, Safety
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 200°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.091" Dia x 0.256" L (2.30mm x 6.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RSMF12FBR332
Related LinksRSMF12, RSMF12FBR332 Datasheet, Stackpole Electronics Inc. Distributor
RSMF12FBR332 Details Description
Related parts for RSMF12FBR332
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
IC DUAL MONOSTBL MULTVIB 16TSSOP datasheet.pdf
IC FPGA 280 I/O 484FBGA datasheet.pdf
LABEL ID PRODUCTS datasheet.pdf
POWER STRIP 60" 15 BLK W/WHITE datasheet.pdf
CAP TANT 1.8UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
CONN RING TERM #M10 INSUL datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X10MM L-TAB datasheet.pdf
PLIERS ELECT ROUND NOSE 4.72" datasheet.pdf