Integrated Device Technology (IDT) 70T3319S133BF8
70T3319S133BF8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3319S133BF8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3319S133BF8.pdf
Availability of 70T3319S133BF8
QUANTITY
70T3319S133BF8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3319S133BF8
Internal Part NumberEIS-70T3319S133BF8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size4.5M (256K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3319S133BF8
Related Links70T3319, 70T3319S133BF8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3319S133BF8 Details Description
Related parts for 70T3319S133BF8
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf