Integrated Device Technology (IDT) 70T3339S133BCI8
70T3339S133BCI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3339S133BCI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 256CABGA
Datasheet Download
70T3339S133BCI8.pdf
Availability of 70T3339S133BCI8
QUANTITY
70T3339S133BCI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3339S133BCI8
Internal Part NumberEIS-70T3339S133BCI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)4 (72 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case256-LBGA
Supplier Device Package256-CABGA (17x17)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3339S133BCI8
Related Links70T3339, 70T3339S133BCI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3339S133BCI8 Details Description
Related parts for 70T3339S133BCI8
IC MCU 8BIT 768B OTP 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 69.8K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
IC TFT LCD CONTROLLER 80LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE 4PDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN HDR 68POS W/POSTS SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 300A 8HSOF datasheet.pdf
CONWTB MICRO POWER CONNECTOR datasheet.pdf
OTHER ELASTOMERS datasheet.pdf
CAP FILM 0.0022UF 5% 310VAC AXIA datasheet.pdf