Integrated Device Technology (IDT) 70T3339S133BFI8
70T3339S133BFI8 picture photo
Mfg. Part Number
70T3339S133BFI8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 208CABGA
Datasheet Download
70T3339S133BFI8.pdf
Availability of 70T3339S133BFI8
QUANTITY
70T3339S133BFI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70T3339S133BFI8
Internal Part NumberEIS-70T3339S133BFI8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Synchronous
Memory Size9M (512K x 18)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.4 V ~ 2.6 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case208-LFBGA
Supplier Device Package208-CABGA (15x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70T3339S133BFI8
Related Links70T3339, 70T3339S133BFI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70T3339S133BFI8 Details Description
Related parts for 70T3339S133BFI8
CONN HEADER 11POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OSC MEMS 32.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 500W datasheet.pdf
RES 100 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf