Integrated Device Technology (IDT) 70V26L25J8
70V26L25J8 picture photo
Mfg. Part Number
70V26L25J8
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 256KBIT 25NS 84PLCC
Datasheet Download
70V26L25J8.pdf
Availability of 70V26L25J8
QUANTITY
70V26L25J8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 70V26L25J8
Internal Part NumberEIS-70V26L25J8
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package200
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size256K (16K x 16)
Speed25ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case84-LCC (J-Lead)
Supplier Device Package84-PLCC (29.21x29.21)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)70V26L25J8
Related Links70V26, 70V26L25J8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
70V26L25J8 Details Description
Related parts for 70V26L25J8
CONN STACKER 50POS 0.100" T/H datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
WDUALOBE CONNECTOR datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
FLEX .005 DBL 2 PNL/PK 8X10 datasheet.pdf
RAST 2.5 5MM W/POL RIB NAT 3POS datasheet.pdf
1W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf