C&K Components 7103J3CBE1
7103J3CBE1 picture photo
Mfg. Part Number
7103J3CBE1
Brief Description
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V
Datasheet Download
7103J3CBE1.pdf
Availability of 7103J3CBE1
QUANTITY
7103J3CBE1 Order Process
Ship out your order
Specifications of 7103J3CBE1
Internal Part NumberEIS-7103J3CBE1
Switch FunctionOn-Off-On
Current Rating0.4VA (AC/DC)
Voltage Rating - AC20V
Voltage Rating - DC20V
Actuator TypeConcave (Standard V)
Color - Actuator/CapWhite
Illumination Voltage (Nominal)-
Mounting TypeThrough Hole
Termination StylePC Pin
Ingress Protection-
FeaturesEpoxy Sealed Terminals
Panel Cutout Dimensions-
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7103J3CBE1
Related Links7103J, 7103J3CBE1 Datasheet, C&K Components Distributor
7103J3CBE1 Details Description
Related parts for 7103J3CBE1
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
CABLE 6COND 18AWG ORANGE 1000' datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.539 OHM 1% 30W datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 2W SMBG datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 1.04A 140 MOHM datasheet.pdf
IC OSC VCXO 669.326582MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 31POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN RPSMA JACK STR 50OHM SOLDER datasheet.pdf
M5 3MM PIGT PNP NO datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 660MA 324 MOHM datasheet.pdf