Integrated Device Technology (IDT) 7130LA100PDG
7130LA100PDG picture photo
Mfg. Part Number
7130LA100PDG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 8KBIT 100NS 48PDIP
Datasheet Download
7130LA100PDG.pdf
Availability of 7130LA100PDG
QUANTITY
7130LA100PDG Order Process
Ship out your order
Specifications of 7130LA100PDG
Internal Part NumberEIS-7130LA100PDG
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package7
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size8K (1K x 8)
Speed100ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case48-DIP (0.600", 15.24mm)
Supplier Device Package48-PDIP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7130LA100PDG
Related Links7130LA, 7130LA100PDG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7130LA100PDG Details Description
Related parts for 7130LA100PDG
IC SEQUENCE/SUPERVISOR 6UDFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS PIN datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 33MM datasheet.pdf
VANDAL RESISTANT LED PMI BLUE datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 50V SCREW datasheet.pdf
S4 MONO,0.35MPIX,PNP,53X33 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
RES 3 OHM 10W 5% AXIAL datasheet.pdf