Integrated Device Technology (IDT) 7132LA100L48B
7132LA100L48B picture photo
Mfg. Part Number
7132LA100L48B
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 100NS 48LCC
Datasheet Download
7132LA100L48B.pdf
Availability of 7132LA100L48B
QUANTITY
7132LA100L48B Order Process
Ship out your order
Specifications of 7132LA100L48B
Internal Part NumberEIS-7132LA100L48B
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package34
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Dual Port, Asynchronous
Memory Size16K (2K x 8)
Speed100ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case48-BQFN
Supplier Device Package48-LCC (14.22x14.22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)7132LA100L48B
Related Links7132LA, 7132LA100L48B Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
7132LA100L48B Details Description
Related parts for 7132LA100L48B
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NPO 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 30POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG 30A 240VAC 80VDC datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SPDT 500MA 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS INLINE SKT datasheet.pdf