Integrated Device Technology (IDT) 71421LA55PF
71421LA55PF picture photo
Mfg. Part Number
71421LA55PF
Brief Description
IC SRAM 16KBIT 55NS 64TQFP
Datasheet Download
71421LA55PF.pdf
Availability of 71421LA55PF
QUANTITY
71421LA55PF Order Process
Ship out your order
Specifications of 71421LA55PF
Internal Part NumberEIS-71421LA55PF
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package45
Series-
PackagingTray
Memory Size16K (2K x 8)
Speed55ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply4.5 V ~ 5.5 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case64-LQFP
Supplier Device Package64-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71421LA55PF
Related Links71421, 71421LA55PF Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71421LA55PF Details Description
Related parts for 71421LA55PF
IC FPGA 192 I/O 240PQFP datasheet.pdf
POSITIVE LOCK HOUSING datasheet.pdf
CONN HEADR 70POS .100" DUAL ROW datasheet.pdf
CONV DC/DC 5W 4.5-9VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CBL 9POS 0.5MM JMPR TYPE A 2" datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 11POS datasheet.pdf
60704-3 FRONT PLUNGER datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 305 TYPE D 38POS datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X26MM 115VAC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 300W datasheet.pdf