Grayhill, Inc. 71AF36-01B10S
71AF36-01B10S picture photo
Mfg. Part Number
71AF36-01B10S
Datasheet Download
71AF36-01B10S.pdf
Availability of 71AF36-01B10S
QUANTITY
71AF36-01B10S Order Process
Ship out your order
Specifications of 71AF36-01B10S
Internal Part NumberEIS-71AF36-01B10S
Series71
Number of Positions10
Index StopsFixed
Number of Decks1
Number of Poles per Deck1
Circuit per DeckSP10T
Contact TimingShorting (MBB)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Angle of Throw36°
Features-
Depth Behind Panel19.33mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71AF36-01B10S
Related Links71AF36, 71AF36-01B10S Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71AF36-01B10S Details Description
Related parts for 71AF36-01B10S
RES SMD 34 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
LED DISP 7SEG .43" 565NM GRN CC datasheet.pdf
SWITCH KNOB DIAMOND 0.787" PKN datasheet.pdf
RES SMD 3.83K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC REG LDO 5.5V 75MA SC82AB datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 500MA 190 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SIDE datasheet.pdf
CONN HDR 108POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
WTB 1.25 WAFER 90 SMT datasheet.pdf
CRYSTAL 27.000 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf