Grayhill, Inc. 71ASF36-08C04N
71ASF36-08C04N picture photo
Mfg. Part Number
71ASF36-08C04N
Datasheet Download
71ASF36-08C04N.pdf
Availability of 71ASF36-08C04N
QUANTITY
71ASF36-08C04N Order Process
Ship out your order
Specifications of 71ASF36-08C04N
Internal Part NumberEIS-71ASF36-08C04N
Series71
Number of Positions4
Index StopsFixed
Number of Decks8
Number of Poles per Deck2
Circuit per DeckDP4T
Contact TimingNon-Shorting (BBM)
Current Rating250mA (AC/DC)
Voltage Rating - AC115V
Voltage Rating - DC30V
Actuator TypeFlatted (3.17mm Dia)
Actuator Length9.53mm
Contact Finish-
Mounting TypePanel Mount, Through Hole, Right Angle
Termination StylePC Pin
FeaturesShaft and Panel Sealed
Depth Behind Panel65.20mm
Panel Cutout Dimensions-
Operating Force, Torque4 ~ 32 in-oz
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71ASF36-08C04N
Related Links71ASF36, 71ASF36-08C04N Datasheet, Grayhill, Inc. Distributor
71ASF36-08C04N Details Description
Related parts for 71ASF36-08C04N
IC DAC 12BIT MULTIPLYING 24-DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V 50MA SOT23-5 datasheet.pdf
IC LINE DRIVER XDSL DIFF 10-MSOP datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
ROUND SPACER M3 PVC 23MM datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 15A 125V datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING 3/64" BK 1K' datasheet.pdf
RES SMD 3.6K OHM 0.05% 0.3W 1206 datasheet.pdf
508 TB PLU PLU WF/SCREW datasheet.pdf
FUSE ATOF 32VDC NYLON 30A datasheet.pdf