Integrated Device Technology (IDT) 71T75602S133BGG
71T75602S133BGG picture photo
Mfg. Part Number
71T75602S133BGG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 18MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71T75602S133BGG.pdf
Availability of 71T75602S133BGG
QUANTITY
71T75602S133BGG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71T75602S133BGG
Internal Part NumberEIS-71T75602S133BGG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package84
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size18M (512K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply2.375 V ~ 2.625 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case119-BGA
Supplier Device Package119-PBGA (14x22)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71T75602S133BGG
Related Links71T7560, 71T75602S133BGG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71T75602S133BGG Details Description
Related parts for 71T75602S133BGG
IC OPAMP GP 4.25MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 7/16 UNF 5V datasheet.pdf
IC CLOCK MULT ZD STD DRV 16-SOIC datasheet.pdf
IC FPGA 416 I/O 900BGA datasheet.pdf
RES 8.66 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS JAM NUT SKT M12 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1W 1218 datasheet.pdf
55PC CABLE datasheet.pdf
CAP TANT POLY 47UF 6.3V 1411 datasheet.pdf