Mallory Sonalert Products ASI12N35MQ
ASI12N35MQ picture photo
Mfg. Part Number
ASI12N35MQ
Manufacturer
Product Category
Buzzers
Brief Description
BUZZER PIEZO 12V 14MM SMD
Datasheet Download
ASI12N35MQ.pdf
Availability of ASI12N35MQ
QUANTITY
ASI12N35MQ Order Process
Ship out your order
Specifications of ASI12N35MQ
Internal Part NumberEIS-ASI12N35MQ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Sound File3500 Hz Continuous
Standard Package800
Category Audio Products
FamilyBuzzers
SeriesASI
PackagingBulk
Driver CircuitryIndicator, Internally Driven
TechnologyPiezo
Input TypeDC
Voltage - Rated12VDC
Voltage Range3 ~ 15V
Frequency3.5kHz
Operating ModeContinuous
Sound Pressure Level83dB @ 12V, 10cm
Current - Supply10mA
Operating Temperature-20°C ~ 100°C
WashableYes
Port LocationTop
Mounting TypeSurface Mount
TerminationSolder Pads
Size / Dimension14.0mm L x 14.0mm W
Capacitance @ Frequency-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASI12N35MQ
Related LinksASI12, ASI12N35MQ Datasheet, Mallory Sonalert Products Distributor
ASI12N35MQ Details Description
Related parts for ASI12N35MQ
KIT EVAL PSOC I2C TO USB datasheet.pdf
ADHESIVE BACK MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 212PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
CONN PIN CONTACT BNC SOLDER GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT 6 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
BARRIER STR 8X8X48" datasheet.pdf
RES 32.8K OHM 1/10W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES 26.1 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf