Integrated Device Technology (IDT) 71V124SA10YG
71V124SA10YG picture photo
Mfg. Part Number
71V124SA10YG
Brief Description
IC SRAM 1MBIT 10NS 32SOJ
Datasheet Download
71V124SA10YG.pdf
Availability of 71V124SA10YG
QUANTITY
71V124SA10YG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V124SA10YG
Internal Part NumberEIS-71V124SA10YG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package23
Series-
PackagingTube
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Asynchronous
Memory Size1M (128K x 8)
Speed10ns
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case32-BSOJ (0.400", 10.16mm Width)
Supplier Device Package32-SOJ
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V124SA10YG
Related Links71V124, 71V124SA10YG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V124SA10YG Details Description
Related parts for 71V124SA10YG
BIT TORX T5 1.1" datasheet.pdf
CONN RCPT WATERPROOF 3POS FEMALE datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
CAP CER 4.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
EXT CABLE 12V 10 METER datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPDT 16A 6V datasheet.pdf
CONN SLEEVE TUBE END 2X18 AWG datasheet.pdf
CONN PCB IDC 34POS W/COVER LIP datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 70V SOT23 datasheet.pdf
CONN RECEPT 54POS datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf