Integrated Device Technology (IDT) 71V2556SA133BG8
71V2556SA133BG8 picture photo
Mfg. Part Number
71V2556SA133BG8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 119BGA
Datasheet Download
71V2556SA133BG8.pdf
Availability of 71V2556SA133BG8
QUANTITY
71V2556SA133BG8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V2556SA133BG8
Internal Part NumberEIS-71V2556SA133BG8
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V2556SA133BG8
Related Links71V2556, 71V2556SA133BG8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V2556SA133BG8 Details Description
Related parts for 71V2556SA133BG8
IC CLOCKED FIFO MEMORY 132-QFP datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
IC TRANSLATOR DIFF 3.3V 8-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 27K OHM 5% 1/2W 1210 datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC SMB datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
RES 54.2 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
RES 200 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf