Integrated Device Technology (IDT) 71V3556SA133BQGI8
71V3556SA133BQGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V3556SA133BQGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V3556SA133BQGI8.pdf
Availability of 71V3556SA133BQGI8
QUANTITY
71V3556SA133BQGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3556SA133BQGI8
Internal Part NumberEIS-71V3556SA133BQGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3556SA133BQGI8
Related Links71V3556S, 71V3556SA133BQGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3556SA133BQGI8 Details Description
Related parts for 71V3556SA133BQGI8
AC/DC CNVRTR 5V 24V +/-12V 125W datasheet.pdf
RES SMD 10.2 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
POWER DOUBLER 1GHZ SOT115 datasheet.pdf
RES SMD 84.5 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 1W datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 10MHZ 8UDFN datasheet.pdf
37+37 DIL VERT SOCKET 4.6MM datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V NP0 1812 datasheet.pdf
FIXED IND 9.5NH 700MA 130 MOHM datasheet.pdf
RES SMD 23.7K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf