Integrated Device Technology (IDT) 71V3576S150PFGI8
71V3576S150PFGI8 picture photo
Mfg. Part Number
71V3576S150PFGI8
Brief Description
IC SRAM 4.5MBIT 150MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V3576S150PFGI8.pdf
Availability of 71V3576S150PFGI8
QUANTITY
71V3576S150PFGI8 Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V3576S150PFGI8
Internal Part NumberEIS-71V3576S150PFGI8
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Assembly/OriginAdditional Assembly Sources 22/Oct/2013
Standard Package1,000
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Memory Size4.5M (128K x 36)
Speed150MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V3576S150PFGI8
Related Links71V3576S, 71V3576S150PFGI8 Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V3576S150PFGI8 Details Description
Related parts for 71V3576S150PFGI8
CONN HOUSING 13POS .100 SINGLE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 44PLCC datasheet.pdf
RES SMD 51 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES MO 1W 82 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IDC CABLE- AKC26B/AE26M/X datasheet.pdf
RES 61.9 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
POWER MODULE POWERLINE SERIES datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 10POS GOLD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS WALL MNT SKT datasheet.pdf