Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S133BQI
71V65603S133BQI picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S133BQI
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 165CABGA
Datasheet Download
71V65603S133BQI.pdf
Availability of 71V65603S133BQI
QUANTITY
71V65603S133BQI Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S133BQI
Internal Part NumberEIS-71V65603S133BQI
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package136
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Package / Case165-TBGA
Supplier Device Package165-CABGA (13x15)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S133BQI
Related Links71V6560, 71V65603S133BQI Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S133BQI Details Description
Related parts for 71V65603S133BQI
TERM BLOCK HDR 11POS 3.5MM datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONN PLUG PIN 8POS SLD PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 229K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
RES ARRAY 5 RES 10K OHM 6SIP datasheet.pdf
CIR BRKR THRMMAG 6A 250VAC 80VDC datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.02UF 5% 400VDC AXIAL datasheet.pdf