Integrated Device Technology (IDT) 71V65603S133PFG
71V65603S133PFG picture photo
Mfg. Part Number
71V65603S133PFG
Manufacturer
Product Category
Memory
Brief Description
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 100TQFP
Datasheet Download
71V65603S133PFG.pdf
Availability of 71V65603S133PFG
QUANTITY
71V65603S133PFG Order Process
Ship out your order
Specifications of 71V65603S133PFG
Internal Part NumberEIS-71V65603S133PFG
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)3 (168 Hours)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package72
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyMemory
Series-
PackagingTray
Format - MemoryRAM
Memory TypeSRAM - Synchronous ZBT
Memory Size9M (256K x 36)
Speed133MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply3.135 V ~ 3.465 V
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Package / Case100-LQFP
Supplier Device Package100-TQFP (14x14)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)71V65603S133PFG
Related Links71V6560, 71V65603S133PFG Datasheet, Integrated Device Technology (IDT) Distributor
71V65603S133PFG Details Description
Related parts for 71V65603S133PFG
IC DAC LP DUAL 16-BIT 32-LQFP datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A SHIELDED datasheet.pdf
CAP CER 6PF 50V T2H 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 0.027UF 5% 1KVDC RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
RES 127 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf
RES 75K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
EMI FILTER 16A datasheet.pdf